Seko EsiBrīvs! Draugiem.lv Seko EsiBrīvs! Facebook
IeskatiesKontaktiPajautāMūsu draugi

Vielu atkarība

Tu jau droši vien zini, ka Latvijā un citur pasaulē tev, taviem draugiem un draudzenēm ir pieejamas daudzas vielas kā, piemēram, alkohols, narkotikas, cigaretes, kuras lietojot, rodas atkarība. Tas nozīmē: kad cilvēks šīs vielas sācis lietot, viņam sāk rasties vēlme tās lietot vēl un vēl, arvien lielākā daudzumā, līdz kļūst neiespējami pārtraukt to lietošanu.

Tu noteikti esi redzējis, ka cilvēki, iedzēruši alkoholu vai uzpīpējuši "zālīti", šķiet priecīgāki, laimīgāki, aizmirst problēmas, strīdus ar draugiem un vecākiem. Šis "kaifs" gan ir tikai lietošanas sākuma periodā, bet ar laiku cilvēks kļūst no tā atkarīgs un nespēj vairs atteikties, turklāt tā vairs nerada tādu pašu baudu kā sākumā. Šajā lapas sadaļā atradīsi informāciju par vairākām plašāk izplatītajām vielām, kas izraisa atkarību, un uzzināsi, kā atpazīt to lietotājus un kādas sekas tās izraisa.

» Kaņepes
Kaņepes bieži mēdz dēvēt par „vieglajām narkotikām”, un diemžēl ir plaši izplatīts uzskats, ka tās ir nekaitīgas. Bet kā ir patiesībā?
» LSD
Narkotiskā viela, kas izsauc visstiprākās halucinācijas. LSD atšifrējums – lizergīnskābes dietilamīds.
» Halucinogēnās sēnes
Daži sēņu veidi iedarbojas līdzīgi kā LSD.
» Metadols
Šo vielu ārsti lieto narkomānijas ārstēšanai, taču dažkārt to lieto arī kā narkotisku vielu.
» Kreks
Kokaīna pārpalikumu produkts, ko lieto smēķējot un kura iedarbība ir daudz spēcīgāka nekā kokaīnam. Sevišķi bīstama narkotika, kas ļoti ātri izraisa spēcīgu atkarību.
» Kokaīns
Kokaīns ir narkotiska viela, kas tiek gatavota no Kokas krūma lapām.
» Amfetamīns
Amfetamīns ir viena no pasaulē izplatītākajām sintētisko narkotiku grupām. To lietošana mēdz būt visaugstākajā līmenī tieši jauniešu vidū.
» Extacy
Ekstazī grupas narkotiskās vielas ir radniecīgas amfetamīnam. Tās mēdz dēvēt par dizaina narkotikām vai deju narkotikām.
Vārda dienas svin: Ainārs, Uva, Zigfrīds
2024. gada 13. jūnijs

Mēs labi apzināmies dažādu atkarību iespējamību, tāpēc kā korporatīvi sociāli atbildīgu uzņēmēju pārstāve LSBA nolēma iesaistīties un atbalstīt šādu nopietnu, visai sabiedrībai nepieciešamu projektu.

Ģirts Ludeks

 
Kā Tu domā, vai Tu esi atkarīgs?
Kopā balsojumu - 10011
 

Mūs atbalsta: