Seko EsiBrīvs! Draugiem.lv Seko EsiBrīvs! Facebook
IeskatiesKontaktiPajautāMūsu draugi

Procesu atkarība

Mūsu dzīve vairs nav iedomājama bez interneta, mobilā telefona, televīzijas, datorspēlēm un citām tehnoloģijām. Bet vai šīs lietas var radīt atkarību? Jā!

Procesu atkarība ir salīdzinoši jauns atkarību veids, kas saistīts ar pārlieku aizraušanos ar azartspēlēm, jaunajām tehnoloģijām un citām nodarbēm. Kādēļ šīs nodarbes izraisa atkarību? Tādēļ, ka to laikā cilvēkam rodas pozitīvas emocijas, kuras viņš neprot iegūt ikdienas dzīvē vai saskarsmē ar saviem līdzcilvēkiem. Līdz ar to cilvēki arvien vairāk laika pavada spēlējot, čatojot vai sūtot īsziņas, un nespēj bez tā vairs dzīvot.

Diemžēl vēlmi nepakļauties atkarībai var apdraudēt dažādas reklāmas TV, radio, internetā un citur, kas nemitīgi aicina, piemēram, piedalīties dažādās loterijās, lai iegūtu mašīnu, ceļojumu, vai citas vērtīgas balvas, un tas viss iespējams, ja nopirksi un sakrāsi noteiktu skaitu kāda produkta etiķetes vai tamlīdzīgi. Sākumā reklāmas šķiet nevainīgas, piesolot dažādus laimestus, taču ar laiku var rasties atkarība tieši no šī procesa.

Vārda dienas svin: Ainārs, Uva, Zigfrīds
2024. gada 13. jūnijs

Tas, kam ir „KĀPĒC” dzīvot, var izturēt jebkuru „KĀ”

Frīdrihs Nīče

 
Kā Tu domā, vai Tu esi atkarīgs?
Kopā balsojumu - 10011
 

Mūs atbalsta: