Seko EsiBrīvs! Draugiem.lv Seko EsiBrīvs! Facebook
IeskatiesKontaktiPajautāMūsu draugi

Atkarība

Kas ir kas?

Runājot par atkarībām, mēs bieži vien zinām tikai dažus izplatītākos, „tradicionālos” veidus, tomēr atkarību ir ļoti daudz un tās spēj radīt milzīgas problēmas gan pašiem atkarīgajiem, gan apkārtējiem. Tomēr, uzzinot par tām vairāk, tev ir iespēja laicīgi pieņemt lēmumu nelietot kaitīgās vielas, neaizrauties ar pārlieku „ievelkošām” nodarbēm utt. Ceram, ka šeit atrodamā informācija tev palīdzēs izdarīt pareizo izvēli.

» Vielu atkarība
Tu jau droši vien zini, ka Latvijā un citur pasaulē tev, taviem draugiem un draudzenēm ir pieejamas daudzas vielas kā, piemēram, alkohols, narkotikas, cigaretes, kuras lietojot, rodas atkarība.
» Alkohola atkarība
Atkarību no alkohola visbiežāk apzīmē ar jēdzienu „alkoholisms”. Tāpat kā jebkura cita atkarība, alkoholisms ir slimība.
» Smēķēšana un nikotīna atkarība
Smēķēšana ir degošas tabakas dūmu ieelpošana caur muti, kuras rezultātā rodas daudzas slimības, piemēram, ļaundabīgie audzēji, sirds un asinsvadu slimības un hronisks bronhīts.   
» Procesu atkarība
Mūsu dzīve vairs nav iedomājama bez interneta, mobilā telefona, televīzijas, datorspēlēm un citām tehnoloģijām.
» Atkarība attiecībās
Mēs visi esam emocionāli cilvēki un vēlamies, lai mūs kāds mīlētu, lai mums būtu kāds ko mīlēt, lai apkārt būtu draugi, ar kuriem kopā pavadīt laiku.
» Atkarība no iepirkšanās
Jēdziens „atkarība no iepirkšanās” nav tikai tukša skaņa – tā ir reāla atkarība, kas rada tikpat reālas problēmas kā alkoholisms, narkomānija un citas.
» Atkarība no ēšanas
Pie ēšanas jeb uzvedības traucējumiem, kas saistīti ar ēšanu, var pieskaitīt tādus traucējumus, kā nervozā (neirogēnā) anoreksija, nervozā būlīmija, izmainīta apetīte.
Vārda dienas svin: Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs
2024. gada 21. maijs

Labāk domāt pirms rīcības, nekā pēc tam.

Dēmokrīts

 
Kā Tu domā, vai Tu esi atkarīgs?
Kopā balsojumu - 10007
 

Mūs atbalsta: