Atsauksmes, 2008
2008. gada 17. decembrī Rīgas pamatskolā „Rīdze” viesojās biedrības „Esi brīvs” psiholoģes Ilona Gaile un Dace Freiberga. 6., 7., un 8. klasē notika nodarbības par atkarībām, kā tās rodas un kā ar tām cīnīties. Pēc šīm nodarbībām skolēni izteica tikai pozitīvas atsauksmes. Patika viss, bet īpaši labas atsauksmes bija par pašām lektorēm, viņu nodarbību atraktīvo pasniegšanas stilu, attieksmi pret skolēniem. Tika atzīmēts arī tas, ka bijis viegli iekļauties diskusijā ar pārējiem klases biedriem un lektorēm par saviem novērojumiem, spiedumiem, izjūtām. Lielākais vairums skolēnu atzina, ka lekcija likusi aizdomāties par to, kā atkarība sākas. Šajā ziņā liela atbildība jāuzņemas arī vecākiem, jo arī vecāki ar savu piemēru neapzinoties sekmē to, ka bērni pamēģina lietot alkoholu, smēķē. Mājās tas tiek darīts regulāri. Kādēļ bērns lai to nedarītu?! Daži vecāki pat atbalsta, iedrošina uzpīpēt ūdespīpi. Atziņa ko skolēni ir ieguvuši no šīs lekcijas varētu formulēt vienā teikumā: Esi neatkarīgs un dzīvo sev, nevis esi atkarīgs no kaut kā, kas tevi nogalina. Paldies biedrībai “ Esi brīvs” par sadarbību!
2008. gada 29. maijā „Esi brīvs!” psiholoģes Dace Freiberga un Ilona Gaile vadīja atkarību profilakses nodarbību 7.a, 7.b un 7.c klasē (kopskaitā 6 nodarbības) Jelgavas 5.vidusskolā.
Jaunieši vēlas nodarbības turpināt arī nākamajā mācību gadā.
Pedagogiem ir interese par nodarbībām vecākiem un apmācību treniņu pedagogiem.
Jelgavas 5.vidusskolas direktora vietniece E.Šakurova
2008. gada 26. maijā Zaķumuižas pamatskolā strādāja psiholoģes Dace Freiberga un Ilona Gaile 6., 7. un 8.klasēs (6 nodarbības kopskaitā).
Aptaujātie skolēni atzina, ka dzirdētās lekcijas par atkarību ir bijušas interesantas, gan atkārtoja to, kas ir jau dzirdēts, lasīts, gan arī stāstīja vēl nezināmus faktus.
Pedagogi uzskata, ka iepretī masu medijos popularizētajām dažāda veida pāragrām brīvībām, ir nepieciešams parādīt saprātīgas brīvības robežas, lai pusaudzim būtu zināmas viņa rīcības sekas.
Zaķumuižas pamatskolas direktore
2008. gada 17. aprīļa nodarbībās Preiļu rajona Rudzātu vidusskolā skolēniem patika darba metodes: lomu spēles, diskusija, atklāta saruna, spēļu elementi, ka varēja uzzināt dažādus viedokļus, savu klases biedru domas par doto tēmu.
Ļoti patikusi pasniedzēja Dace: ļoti daudz zināšanu par atkarības tēmu, mierīga, atklātu, skaidru valodu, laipna un atsaucīga, kā teica viens zēns: „Pasniedzēju nebija iespējams sakaitināt!”
Bērniem patika, ka nodarbību vadītājas rosināja sarunai, uzklausīja visus viedokļus.
Kā mīnusu skolēni minēja: varēja būt vairāk praktisku uzdevumu un nodarbības varēja būt ilgākas. „Gribējās tur palikt ilgāk!”
Pēc nodarbībām bērni ir nonākuši pie secinājumiem, ka
• atkarība ir smaga problēma, labāk nesākt,
• tagad centīsies vairāk uzzināt par visām atkarībām,
• vienai meitenei tā iepatikusies Dace, ka arī viņa gribētu strādāt ar cilvēkiem, kļūt par psiholoģi,
• viens nodarbības iespaidā ļoti gribētu palīdzēt savam radiniekam atbrīvoties no atkarības no cigaretēm un alkohola,
• vairāk grib uzzināt par ūdenspīpes kaitīgo ietekmi un līdzatkarību.
Arī skolotāju vārdā liels paldies par nodarbībām, ka likāt bērniem aizdomāties par šo jautājumu, bijāt profesionālas, likāt bērniem apzināties, ka atkarībās – tā ir problēma, par kuru nav jāklusē, bet gan jārisina.
Cerot uz turpmāku sadarbību, Rudzātu vidusskolas skolotāju vārdā – direktora vietniece izglītības jomā R.Vilcāne
Š.g. 17.aprīlī „Esi brīvs!” psiholoģes viesojās Jēkabpils rajona bērnu un jauniešu centrā.
Izjautājot jauniešu domas par semināru, tika iegūtas šādas atziņas:
Jauniešiem bija prieks parunāties ar kompetentiem cilvēkiem par dažādām atkarībām un to risināšanas iespējām;
• Aizraujošas bija spēles (it sevišķi, kad tika sasietas kāja).
• Daudziem jauniešiem bija pārsteigums, ka ūdens pīpe ir kaitīga veselībai.
• Seminārs jauniešiem ir licis aizdomāties par līdzatkarīgajiem.
• Radās lielāka sapratne, kā pateikt „nē”...
• Semināra dalībniekiem patika brīvā daba gaisotne (ka nebija kā skolā).
Jaunieši vēl labprāt vēlētos seminārus:
• Par pašvērtējumu,
• Par to, kā rīkoties, kad klasē ir „atstumtais”,
• Par konfliktiem un to risināšanas iespējām jauniešu vidū.
Liels paldies par 17. aprīļa semināru.
Ar cieņu un cerot uz sadarbību – jaunatnes, teātra un tehniskās jaunrades metodiķe S.Stikāne
2008. gada 10. aprīlī „Esi brīvs!” psiholoģes sarunājās ar Jelgavas 5.vidusskolas skolēnu vecākiem un pedagogiem. Pateicamies par sadarbību skolas vecāku sapulces organizēšanā, kura izveidojās par lietišķu sarunu ar ļoti aktuālu tēmu.
Vecāki savas atsaucēs atzīmējuši sapulci kā ļoti interesantu nodarbību un secinājuši, ka mīlestība un draudzīga saskarsme ved pie „brīvas sabiedrības”.
Ceram uz turpmāko sadarbību.
Ar cieņu, Jelgavas 5. vidusskolas direktores vietniece Ella Šakurova.
2008. gada 8. aprīļa nodarbības vērtējums Valkas ģimnāzijas 10.abc klasēs, kuras vadīja biedrības „Esi brīvs” psiholoģes- Ilona Gaile un Dace Freiberga. Jaunieši nodarbību vērtē – ļoti patika.
• Uzzināju noderīgas lietas.
• Atklāta saruna. Varēja atklāties un uzticēties.
• Katrs varēja izteikt savu viedokli un jautāt nezināmo.
• Varējām runāt un jautāt par jebko tēmā „Brīvība – atkarība”.
• Nodarbības bija atraktīvas, atraisītas, nebija garlaicīgas. Saliedē kolektīvu.
• Patika veids, kā tika vadītas nodarbības, kā psiholoģes prata ieinteresēt un likt aizdomāties par mūs interesējošām tēmām un lietām.
• Pēc nodarbībām daudz vielas pārdomām.
• Gribētos, lai šādas nodarbības notiktu arī turpmāk.
• Kā mīnusu jaunieši saka – „Maz laika”, nodarbība varēja būt garāka.
Ieteikumi no skolēniem un klašu audzinātājiem –
• Vēlama profesionāla vienaudžu apmācība šajā jomā.
• Būtu jauki, ka šāda veida lekcijas – seminārus - diskusijas piedāvātu arī vecākiem, skolotājiem.
• Ja nodarbība notikusi kādā konkrētā skolā, klasē, būtu vēlams to turpināt nākošajā mācību gadā, ideāli, ja tas varētu notikt 3 gadu garumā (10. – 12. kl.). Tā veidotos noteikta sistēma dzīves pieredzes apgūšanā.
• Brīvlaikos vai vasaras periodā varētu piedāvāt nometnes skolēniem (ne ilgāk kā 10 dienas). Nometnes varētu būt arī kopā ar vecākiem, tas saliedētu ģimeni un uzlabotu, nostiprinātu attiecības ģimenē.
• Kā aktivitāte tā varētu būt - vairākdienu pārgājiens kopā ar vecākiem vai tikai jauniešiem.
Ceram uz turpmāku sadarbību!!! Valkas ģimnāzijas projektu koordinatore D. Langenfelde
Āgenskalna sākumskolā 2008. gada 17. martā notika tikšanās – nodarbība ar biedrības „Esi brīvs!” psiholoģēm Daci un Ilonu.
6.klases 24 skolēni piedalījās interesantā un pārdomāti sagatavotā nodarbībā un uzzināja daudz jauna par atkarībām, piemēram, cik viegli var sākties atkarības, kā arī to, cik daudz un dažādi atkarību veidi iespējami un cik ļoti grūti no atkarībām ārstēties.
Pārsteigumu skolēnos radīja ziņa, ka paši narkotiku dīleri visbiežāk nelieto narkotikas, viņiem piemīt prasmes pārliecināt citus sākt to darīt, lai uz cilvēka rakstura vājuma rēķina pelnītu naudu.
Nodarbība bijusi tik lieliska un aizraujoša, ka būtu gribējies vēl ilgāk parunāties par dažādām tēmām. Skolēniem patika sarunas, iespēja izteikties un nodarbībā veiktie uzdevumi – šokolādes ēšana, aitiņas mētāšana, tējas dzeršana un sēdēšana aplī.
Paldies par brīnišķīgo nodarbību.
Āgenskalna sākumskolas direktore I.Elksne
2008. gada 17. martā biedrības „Esi brīvs!” psiholoģes ciemojās Rubas pamatskolā ar lekciju par dažādām atkarībām. Runājot ar vecākiem pēc lekcijas, sapratām, ka šāda veida tikšanās ar psihologiem, vecākiem ir ļoti vērtīgas un vajadzīgas. Šīs sarunas gaitā vecāki saņēma atbildes uz sev interesējošiem problēmjautājumiem, kā arī mēģināja paraudzīties uz savu bērnu no viņa redzes viedokļa. Paldies par jauko, kopīgi pavadīto pēcpusdienu! Uz tikšanos tuvākā vai tālākā nākotnē!
Ar cieņu direktora vietnieces audzināšanas jomā S. Žukovska un A. Končus.
Nosūtu Jums Barkavas pamatskolas 6.-9. klašu skolēnu atsauksmes par Jūsu organizēto pasākumu Barkavas skolā š.g. 13. martā, kā bijām vienojušies. Skolēnu rakstīto atstājām viņu rokrakstā, datorrakstā nepārdrukājām. Vēlreiz paldies par organizēto pasākumu! Uz turpmāku sadarbību. Barkavas pamatskolas direktors N.Dzelme.
Barkavas skolas 6. klases skolēnu atsauksmes par „Esi brīvs!” rīkoto pasākumu:
• Man vislabāk patika triks ar šokolādi un spēle, kur pārim bija sasietas kājas. Man nepatika, ka tik daudz stāstīja par narkotikām un hiv. Šī nodarbība bija diezgan laba.
• Šī nodarbība bija ļoti patīkama. Esmu priecīgs, ka tāda notika, jo es daudz ko uzzināju par narkotikām utml. Šāda nodarbība varētu notikt katru gadu vai vismaz katru otro gadu.
• Man šī tikšanās ļoti patika. Visvairāk man patika spēles.
• Pasākumā bija interesanta stāstītāja. Ļoti labi pastāstīja, kas ir labs un kas ir slikts. Tas man ļoti patika.
• Man ļoti patika, jo šīs skolotājas prataļoti viegli un interesanti pastāstīt par atkarībām. Manuprāt, bija interesanti un jauki pasēdēt, parunāt un paspēlēt spēles. Tas bija viens no jaukākajiem skolas pasākumiem. Es gribētu, lai tas vēl atkārtojas.
• Man patika šī nodarbība visa.
• Šī nodarbība bija ļoti jautra un man visvairāk patika rotaļas, un vēl man patika, ka vajadzēja sasēsties aplī. Un man patika, kad stāstīja par narkotikām un ūdens pīpi.
• Man patika šis pasākums. Man ļoti patika spēles un es guvu noderīgu informāciju par atkarībām. Tas ļoti noderīgs pasākums. Bet man nepatika, ka pasākums vilkās tik ilgi.
• Man patika, ka mēs taisījām eksperimentus un visiem tas patika. Eksperimentā mēs runājām par atkarībām un ko ar tām dara. Man nepatika, ka mums bija jāsēž un ilgi jāklausās. Man vēl patika, kad spēlējām spēles.
Barkavas skolas 7. klases skolēnu atsauksmes par „Esi brīvs!” rīkoto pasākumu:
• Man ļoti patika veids, kādā tika pasniegtas šīs stundas par atkarībām, kā arī interesantās pāru spēles un garšīgais eksperiments ar šokolādi. Paldies, ka uztvērāt mūs kā „savējos”! Paldies par jauki pavadīto laiku kopā! Bija ļoti forši!
• Tikšanās likās ļoti interesanta un noderīga. Uzskatu, ka mums apkārt ir vienaudži, kuri tiešām ir no kaut kā atkarīgi, tāpēc ļoti svarīgi viņus uzklausīt. Kāds varbūt piedomās pie savām atkarībām.
• Es būtu vēlējusies uzzināt par mūsdienās izplatītāko datoratkarību. Ļoti patika spēle, kurā tēlojām atkarīgos un līdzatkarīgos.
• Patika, ka mūs aktīvi iesaistīja gan sarunās, gan spēlēs.
• Sapratu, ka būt atkarīgai nav galīgi vajadzīgs.
• Gribētu, lai vēl atbrauc pie mums.
• Domāju, ka būs garlaicīgi un mēs tikai sēdēsim un klausīsimies, un riktīgi garlaikosimies, bet bija interesanti un jautri, varēja kārtīgi izsmieties un atpūsties. Sarunā uzzināju daudz ko interesantu un noderīgu. Tā mums visiem bija noderīga informācija. Vienkārši – man patika.
• Psiholoģe nelasīja morāli. It kā zināmajā daudz ko uzzināju no jauna. Pat ļoti patika.
• Patika spēles un eksperimenti.
• Uzzināju, ka ūdens pīpe ir kaitīgāka par cigareti. Iemācījos uzticēties svešiem cilvēkiem. Vēlētos, lai vēl atbrauktu.
• Tēma par atkarībām mūsdienās ir aktuāla. Skolēnam par šīm lietām ir jāzina. Psiholoģei labi izdevās par to visu pastāstīt skaidri un interesanti. Pēc tikšanās uzzināju par atkarībām daudz ko vairāk.
Barkavas skolas 8. klases skolēnu atsauksmes par „Esi brīvs!” rīkoto pasākumu:
• Pasākums bija ļoti interesants. Visiem tas patika. Bija noderīgi uzzināt, kas ir īsta atkarība. Kā tā izpaužas utt. Vienīgais pasākuma mīnuss bija tas, ka devītās klases zēni neprata uzvesties. Tas no viņu puses bija nedaudz bērnišķīgi. Bet pasākums bija izdevies. Mēs ieguvām lielāku sapratni par atkarībām. Mūs visus pacienāja ar šokolādi. Uzdeva interesantus jautājumus. Interesanti bija tas, ka parādīja dzeršanas un smēķēšanas ietekmi un tā salīdzinājumi ar citām kaitīgām vielām.
Barkavas skolas 9. klases skolēnu atsauksmes par „Esi brīvs!” rīkoto pasākumu:
• Patika tas, ka rādīja daudz piemēru, iesaistīja arī pārtiku un uzklausīja viedokļus. Nepatika tas, ka visi smējās.
• Patika, bija interesanti. Vajadzētu vēl kādu stundu.
• Man īsti nepatika, lai gan nedaudz tomēr bija interesanti. Domāju, ka īpaši nav vajadzīgi šādi psihologi, jo domas nevienam nemainījās.
• Patika, bija jautri. Ja notiktu vēl tāds, ietu, bet vajadzības nav.
• Bija interesanti un jautri, bet nepatika un es domāju, ka tādus nevajag.
• Bija jautri! Ja būtu, tad ietu!
• Tīri normāli. Tikai riebās, ka zēni visu laiku ākstās un ka 8. klase ir ar mums.
• Bija interesanti. Man patika sasveicināšanās. Es domāju, ka tādus vajadzētu.
• Bija diezgan interesanti. Man patika, kāda bija sasveicināšanās un arī viss pārējais. Domāju, ka vajag.
2008. gada 4. martā Vaidavas speciālā inetrnātpamatskolā viesojās biedrības „Esi brīvs!” psiholoģes, kuras stāstīja skolēniem par dažāda veida atkarībām, kuras ir visaktuālākās mūsdienās (piemēram, alkohols, cigaretes, narkotikas, dators, azartspēles, attiecības, iepirkšanās u.c.), sniedza svarīgāko informāciju par atkarību pazīmēm, sekām un piedāvāja risinājuma iespējas.
Skolēniem bija iespēja diskutēt par brīvību un atkarību, veselīgu dzīves veidu, izspēlēt dažādas situācijas. Skolēniem tika stāstīts par to, kam var uzticēties, kam nevar, kur griezties pēc palīdzības.
Ļoti būtiski ir tieši jauniešiem ar speciālām vajadzībām sniegt šādu informāciju, jo viņi ir ļoti ātri pārliecināmi un nemanot var padoties dažādiem kārdinājumiem – pamēģināt narkotikas, alkoholu, uzsmēķēt, sāk spēlēt azartspēles vai pavadīt savu brīvo laiku tikai pie datora. Atkarības jauniešiem ar speciālām vajadzībām ir aktuāla mēta un ir būtiski par to runāt, izskaidrot vēl nezināmas lietas, iemācīt pateikt „nē” un zināt, kur meklējama palīdzība.
Esam pateicīgi biedrības „Esi brīvs!” psiholoģēm par interesantajām nodarbībām, pozitīvo attieksmi, sniegto informāciju un radošu darbošanos ar skolēniem. Ceram arī uz turpmāku sadarbību un atbalstu šo jautājumu risināšanā.
Direktora vietniece audzināšanas darbā I.Ozola
2008.gada 4.martā Jāņmuižas Profesionālajā vidusskolā 1.kursa audzēkņi piedalījās biedrības „Esi brīvs!” organizētajās lekcijās. Vienlaicīgi darbojās divas grupas, kopā 20 audzēkņi. Pirmkursnieki izteica apmierinātību par dzirdēto, jo ir atklājuši ko jaunu katrs sev.
Paldies biedrībai „Esi brīvs!” par rasto iespēju sadarboties ar mums!
martā Jāņmuižas Profesionālajā vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā L.Dene
2008. gada 28. februārī Varakļānu vidusskolā projekta „Esi brīvs!” nodarbības apmeklēja 7.klašu skolēni. Klašu audzinātāji, apkopojot skolēnu domas, secināja, ka:
- skolēniem patika iejusties atkarīgā un līdzatkarīgā lomā,
- skolēniem nodarbība lika aizdomāties par atkarības vielu ietekmi uz organismu un mūža ilgumu
- jāmācās ieklausīties un izprast citu domas
- atmosfēra nodarbības laikā bija draudzīga ,kas rosināja uz vaļsirdīgu diskusiju.
Ir patīkami, ka varējām izmantot projekta „Esi brīvs!” piedāvātās nodarbības par jauniešiem aktuālām problēmām un uzklausīt speciālista viedokli.
Ceram uz turpmāku sadarbību!
Varakļānu vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā A.Kazāka.
Esam ļoti pateicīgi par Jūsu organizēto tikšanos Kauguru vidusskolā 2008.gada 12.februārī.
Pārrunu ar 8.klases skolēniem vadīja psiholoģes Dace Freiberga un Ilona Gaile. Pārruna tika novadīta ļoti interesantā un aizraujošā veidā, no kuras skolēni guva daudz jaunu un noderīgu atziņu. Par to liels paldies Jūsu darbiniecēm.
Ļoti gribētos turpināt sadarbību ar Jūsu biedrību un organizēt līdzīgās tikšanās arī citās klasēs.
Ja Jums rodas iespēja novadīt tikšanās, tad mums pieņemamais laiks paliek otrdienās plkst.8.20.
Kontaktpersona skolā – ārpusklases darba organizatore Tatjana Ļihačova, tālrunis...
Ar cieņu un cerību uz sadarbību, Jūrmalas pilsētas Kauguru vidusskolas Ārpusklases darba organizatore T.Ļihačova
2008. gada 5. februārī „Esi brīvs!” psiholoģes viesojās Liepājas 31. arodvidusskolā.
Paldies biedrībai „Esi brīvs!” par atsaucību un psiholoģēm I.Gailei un D.Freibergai par 05.02.2008. novadītajām nodarbībām. Audzēkņu viedoklis – bija interesanti, varēja klausīties un mācīties. Skola gribētu ar jums vēl sadarboties un aicināt pie pirmā kursa puišiem, no kuriem liela daļa ir no laukiem un nav izglītoti šajos jautājumos. Ar cieņu, direktora vietniece I.Trukšāne
2008. gadā 5. februārī Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 7. d klase piedalījās rīkotajā sociālā kampaņā “Esi brīvs!”. Speciālisti Dace un Ilona pārrunāja ar skolēniem par mūsdienu aktuālām tēmām.
No sarunas ar skolēniem nākamajā dienā noskaidroju, ka viņiem rīkotā kampaņa ļoti patika, vairāki skolēni uzzināja faktus, par kuriem nekad nebija dzirdējuši. Skolēniem ārkārtīgi patika tas, ka tika uzklausīts viņu viedoklis, viņi varēja brīvi izteikties un meklēt risinājumu – ko varētu darīt, lai nebūtu atkarīgs. Diskusijas notika brīvā gaisotnē.
Pēc mūsu domām, rīkotās kampaņas speciālisti veic ļoti labu darbu, viņu vadītas nodarbības skolēniem liek saprast vairākas lietas un padomāt – atkarība vai brīvība.
Visa kolektīva un 7.d klases skolēnu vārdā, vēlos pateikties par to, ka veicāt tik tālu ceļu līdz Liepājai un devāt skolēniem iespēju izvērtēt – kas ir labāks.Ar cieņu skolas sociālais pedagogs N. Frickopa
2008.gada 31.janvārī „Esi brīvs!” psiholoģes viesojās Majoru pamatskolā.
Projekts „Esi brīvs!” ir interesants un nepieciešams, kad mums visapkārt ir tik daudz kārdinājumu (alkohols, cigaretes, narkotikas, dators, azartspēles, attiecības, iepirkšanās u.c.), kuru varā mēs varam nonākt. Projekts sniedz informāciju par atkarības veida pazīmēm, sekām un piedāvā risinājuma iespējas.
Skolēniem tiek dota iespēja brīvi izteikt savu viedokli, taču dažus skolēnus mulsināja saruna ar „mantiņu”. Šajā 13-14 vecumā skolēni ļoti baidās kļūt smieklīgi vienaudžu vidū, tādēļ daļai jauniešu šī metode likās mulsinoša.
Projektā „Esi brīvs! iegūtās zināšanas veiksmīgi papildina veselības mācībā iegūtās zināšanas un atvieglo audzinātāja darbu. Jaunieši jūtas uzklausīti un saprasti.
Majoru pamatskola arī turpmāk labprāt darbotos ar projektā „Esi brīvs!”.
2008. gada 31. janvārī „Esi brīvs!” psiholoģes viesojās Rojas vidusskolā. Vēlos izteikt pateicību Rojas vidusskolas 8.a, b klašu skolēnu vārdā abām lektorītēm par interesantajām lekcijām. Skolēniem patika spēles un diskusijas, arī filmiņa.
Ceram uz sadarbību arī turpmāk! Uz tikšanos! Direktores vietniece audzināšanas darbā Santa Veide
2008. gada 28. janvārī Jelgavas rajona, Aizupes pamatskolā 6. un 8. klasei vadīja nodarbības psiholoģes Dace un Ilona no biedrības „Esi brīvs!”.
Par šīm lekcijām abu klašu skolēni izsaka tikai pozitīvas pārdomas. Nodarbībās tika pielietotas ļoti interesantas un izzinošas spēles. Skolēni izpratuši alkohola, cigarešu, narkotiku un ūdenspīpes kaitīgumu un šo vielu lietošanas sekas. Pēc šīm nodarbībām skolēni nopietni pārdomājuši savas dzīves mērķus.
Aizupes pamatskolā tika rādīts „Esi brīvs!” disks 8. un 5. klasei. Pēc šī diska noskatīšanās notika diskusija par šo atkarības tēmu, kurā aktīvi iesaistījās visa klase. Lielākā daļa skolēnu klasē jutās gandarīti par to, ka viņu vecumposmam populāri mūziķi atbalsta šo „Esi brīvs!” projektu.
Lūdzu šāda veida lekcijas novadīt 7. un 9. klasei un 15.05.2008. plkst. 18:00 Aizupes pamatskolā novadīt lekciju vecākiem un skolotājiem skolas konferencē, kuras moto: „Māja un skola- divi spārni, kas paceļ putnēnu augšup.”
Atbalsta un izglītības centra „Aizupīte” vadītāja I.Ķibilda
Krāslavas rajona padomes Izglītības pārvalde ļoti pozitīvi vērtē Jūsu biedrības psihologu - Ilonas un Daces novadītos seminārus Krāslavas rajona sekojošās izglītības iestādēs šā gada 7. un 8. janvārī: Dagdas vidusskolā, Šķaunes pamatskolā, Varavīksnes vidusskolā, Krāslavas ģimnāzijā, Krāslavas pamatskolā.
Semināros tika diskutēts par psiholoģiskiem faktoriem, kas saistīti ar brīvību un atkarību. Skolēniem tika piedāvāta informācija par dažāda veida atkarībām, par to sekām un risinājuma iespējām. Skolēni bija ļoti ieinteresēti.
Cerot uz turpmāko sadarbību, Izglītības pārvaldes vadītāja L.Ostrovska.
2008. gada 7. janvārī Krāslavas rajona Šķaunes pagasta Šķaunes pamatskolā viesojās biedrības „Esi brīvs!” psiholoģes Dace Freiberga un Ilona Gaile.
Mēs dzīvojam Latvijas pierobežā mazā lauku ciematiņā. Skolā psihologs ir viesis, kurš apciemo diezgan reti, bet ir daudzi jautājumi, kuru skaidrošanai ar klašu audzinātāju izglītību vien nepietiek.
Ļoti nozīmīgi, ka skolēniem tika dota iespēja pašiem pārliecināties, vai viņiem ir kāda atkarība. Labi, ka skolēni var uzzināt par cēloņiem, kāpēc rodas atkarība un atkarības veidošanās stadijām.
Biedrības „Esi brīvs!” psihologu Ilonas un Daces darbs ar mūsu skolēniem ir ļoti vērtīgs. Esam pateicīgi par Jūsu darbu!
Jūsu darbs ir ļoti nepieciešams. Gribētos lai psihologi popularizētu mūsu skolā veselīgo dzīvesveidu skolēniem un vecākiem. Ceram uz sararbību
Direktore Z.Andžāne.