Seko EsiBrīvs! Draugiem.lv Seko EsiBrīvs! Facebook
IeskatiesKontaktiPajautāMūsu draugi

Sakopsim vidi-mainisim dzivi

Vēlamies Jūs informēt, ka šā gada 28.martā programmas „Vremja rešeņij” dalībnieki „LP - 2043 Rīga”, kurus kopīga mērķa īstenošanai apvieno SIA "Time Forward" sadarbībā ar organizāciju „Latvijas Sarkanais Krusts” un biedrību "Esi brīvs!" organizē vides sakopšanas talku „Sakopsim vidi – mainīsim dzīvi!”. Mūsu ideja ir aicināt cilvēkus sākt pavasara sakopšanas darbus ar sev vistuvāko teritoriju - ar savu mājvietu (drēbju skapi, pieliekamo, bēniņiem, pagrabu). Tā ir iespēja drēbēm un apaviem, kuri ir derīgi lietošanai, bet kurus vairs nelieto pats, dot otru iespēju kalpot cilvēkam. Latvijā ir daudz sociālā riska grupu un ģimeņu ar minimāliem ienākumiem, kurām šāda palīdzība ir ļoti būtiska. Sabiedriskā projekta ietvaros mēs uzņemamies organizēt apģērbu un apavu vākšanu un nodošanu „Latvijas Sarkanajam Krustam”.

Mēs - projekta iniciatori aicinām Jūs atbalstīt šo ideju, 2009.gada 28.martā, laikā no pl.10.00 līdz 18.00, atvēlot konkrētu vietu mantu savākšanai, kā arī atļaujot izplatīt informāciju par akciju iepirkšanās centra teritorijā.

Programma „Vremja rešeņij” pastāv kopš 2000. gada un šo gadu laikā līdz 2008.gada nogalei tās dalībnieki organizējuši jau vairāk nekā 40 sociālus projektus par tēmām: Bērnu un vecāku attiecības, Apkārtējā vide ģimenei un ģimene apkārtējai videi, Latvijas un Baltijas ekoloģija u.c.

Latvijas Sarkanais Krusts ir biedrība, kuras darbība pamatā aptver visu Latvijas teritoriju. Katrā rajonā darbojas komitejas ar vairākām nodaļām pilsētās un pagastos, sniedzot palīdzību pēc iespējas tuvāk iedzīvotāju dzīves vietām. Latvijas Sarkanā Krusta organizācijas mērķis ir darboties kā valsts palīgam, uzlabojot mazaizsargāto cilvēku dzīves apstākļus.
Informācija par vides sakopšanas akciju tiks izplatīta plašsaziņas līdzekļos, tās norises aktualitātes un īstenošanas gaita tiks atspoguļota projektam speciāli veidotā mājas lapā www.talkot.lv.

Projekta pamatojums (aicinājums)


Vai pamanīji, ka tumšais un drēgnais Ziemas laiks tuvojas beigām, lai dotu vietu smaržās, skaņās un sajūtās bagātajam Pavasarim? Kā Tu domā to sagaidīt? Slinki gulšņājot uz dīvāna zilā ekrāna priekšā, neatejot no 21.gadsimta labākā drauga datora, vai ielaižot Pavasari sevī dziļi jo dziļi iekšā?

Raudzīsim kopā ieraudzīt, sadzirdēt, sajust Pavasari: dzidras debesis, saulīte (kaut dažkārt ar zobiem), pumpuri, kas gaida labāko pušu plīšanas brīdi, putni, kas vītero gluži neprātīgi, gājputni atgriežas, mostas ziemā gulētāji, svaiga gaisa vilnis, kas veļas pāri klajumiem un sasniedz pat pilsētnieka visādās nomācošās smakās un putekļos samocīto degunu. Cilvēki smaidīgāki, šķiet, pat laimīgāki, trauksmaināki. Tauriņi vēderā.
Tā ir Pavasara laika viena puse, jo, kad nokūst sniegs, redzīgāko acīm visapkārt paveras netīkama ainava, kas pamanāma ik uz soļa: gan namu pagalmos, gan lauku un mežu teritorijās, un, jo sevišķi lielceļu malās, gan arī citās cilvēku aktīvi apdzīvotās un apmeklētās vietās – pilsētu laukumos, parkos, kultūras un dabas pieminekļu tuvumā, kā arī vēl pavisam neiedomājamās vietās, piemēram, ūdens tilpnēs. Tie nav tikai kūstošā sniega sārņi, kas ar Pavasara lietu tiktu aizskaloti, dodot vietu nākamajam lielajam Dabas ritumam. Pa lielākai daļai tie ir cilvēka ērtībām radīti neorganiski produkti, kurus, beidzot kalpot cilvēciskajai radībai pats to radītājs nav spējis vai vēlējies nu jau par atkritumu kļuvušo lietu nogādāt vietā, kur to organizēti savāc, lai iznīcinātu vai dotu iespēju jaunai dzīvei (pārstrādei). Nedaudz iztēles rosināšanai: plastmasas, metāla, stikla izstrādājumi, vai to atliekas – PET pudeles, plastmasas maisiņi, pamperi, mikroshēmu plates, datoru un televizoru korpusi, radiolampas, kinoskopi, baterijas, ķīmiskas vielas …šo sarakstu varētu turpināt un turpināt.
Dabiskas izcelsmes (organiskie) atkritumi viegli iekļaujas bioloģiskās sadalīšanās procesos: veido kompostu, baro augsnes baktērijas, veido barības bāzi dzīvajai dabai - kukaiņiem, putniem, dzīvniekiem u.c. un ir barības ķēdes sastāvdaļa, toties neorganiskie atkritumi nomāc un izkropļo dabisko vides ainavu, ir pat bīstami gan dzīvajai dabai gan cilvēkam.

Tūlīt un tagad mana un Tava izvēle ir vai nu aizbultēt sava nama durvis, aizvilkt priekšā logiem gaismas slāpējošus aizkarus un pagriezt skaļāk sintētiskās skaņas avotus (kas nu kuram mājās ir), vai arī pateikt nē savam kūtrumam, paņemt līdzi vismaz vēl vienu līdzcilvēku, atsaukties un pievienoties Lielajai Pavasara tīrīšanas talkai. Tu vari sākt ar savu namu (dzīvokli), kopīgo kāpņu telpu, pagalmu, vai arī sakopt kādu stūrīti savā ciematā, mazpilsētā, lielpilsētā. Varbūt tieši ar Tavu entuziasmu un palīdzību kāds Latvijas kultūras vai dabas piemineklis var iegūt jaunu elpu? Es un Tu - mēs varam sekmēt izmainīt bēdīgo statistiku un nebūt to vidū, kas patērē milzīgu daudzumu dabas resursu, atstājot aiz sevis atkritumu kalnus, vides, gaisa un ūdens piesārņojumu.

Neminstinies, nāc un pievienojies mums! Mēs – tie kopā pavisam esam deviņpadsmit dažādu profesiju pārstāvji – brīvprātīgie „LP – 2043 Rīga” komanda,  kuri programmas „Время решений” ietvaros kopīga mērķa īstenošanai apvienojušies SIA „Time Forward” paspārnē.

Mūs Tu atpazīsi pēc paroles „Sakopsim vidi – mainīsim dzīvi!” un mūsu logo – maza bērna plaukstiņas, kas tiecas aizsniegt saules starus.

Kāds būs Tavs gandarījums? Tavs darbs būs veltīts  tīras un sakoptas vides, labāku savstarpējo attiecību un savas dzimtās zemes – Latvijas labā!

Un vēl viena laba ziņa – dienā pēc talkas - 2009.gada 29.martā - visā Latvijā iedzīvotāji pārgriezīs pulksteņus uz Vasaras laiku.

Mērķis: 2009.gada 28.martā sarīkot Vislatvijas sakopšanas talku piecos Latvijas reģionos: Zemgalē, Vidzemē, Kurzemē, Latgalē, Rīgā.

Sasniedzamais rezultāts:
 
 Projekta īstenotāji apņemas organizēt talku sekojošās Latvijas pašvaldību teritorijās:
1. Alsungā (Kuldīgas rajons)
2. Baldonē (Rīgas rajons)
3. Bauskā
4. Cēsīs
5. Daugavpilī
6. Jelgavā
7. Kuldīgā
8. Liepājā
9. Mārupē (Rīgas rajons)
10. Rīgā, t.sk. Bolderājā un Pārdaugavā
11. Ozolniekos (Jelgavas rajons)
12. Siguldā (Rīgas rajons)
13. Talsos
14. Valmierā

Latvijas sakopšanas talkā piedalījušies vismaz 1000 cilvēki. Ir savākti vismaz 5000 atkritumu maisi.

Iesaistot projekta idejas īstenošanā jaunas atbalsta grupas, esošais pašvaldību teritoriju saraksts var tikt papildināts, kā arī uzlabots sasniedzamais rezultāts.

Projekta īstenotāji un sadarbības partneri:

Projekta grupa ir programmas „Время решений” dalībnieki „LP - 2043 Rīga” komanda – 19 dažādu profesiju pārstāvji, kurus kopīga mērķa īstenošanai apvieno SIA "Time Forward".
Projekta grupa projektā iegulda savu darbu, piesaistot projektam atbalstītājus, sadarbības partnerus un sponsorus (ziedotājus).

Projekts tiek īstenots sadarbībā ar biedrību ”Esi brīvs!” (www.esibrivs.lv). Biedrība dibināta 2007.gadā, tās pirmssākums – 2005.gadā Latvijas skolās organizēta sociāla kampaņa „Esi brīvs!”. Biedrības mērķis ir uzrunāt jauniešus, viņu vecākus, skolotājus un sabiedrību kopumā, popularizējot uzskatu, ka būt brīvam no jebkādām atkarībām ir stilīgi un daudz interesantāk nekā tad, ja esi atkarīgs no šķietami patīkamām vielām un procesiem.

Tas lielā mērā sakrīt ar grupas „LP-2043 Rīga” komandas sakopšanas talkas Latvijā ideju – katra paša cilvēka brīva izvēle ir pateikt: „Nē slinkuma un nevērīgas attieksmes atkarībai!”, kuras dēļ cieš gan vide, gan dzīvā daba, gan pats cilvēks. Un darbs pašu labā ir vienreizēja iespēja stiprināt ģimenes, kaimiņu, ciema vai pilsētas iedzīvotāju draudzīgās attiecības.
 

Vārda dienas svin: Ainārs, Uva, Zigfrīds
2024. gada 13. jūnijs

Bet bailes, ka tev rādās visādi murgi un tu nekontrolē savu prātu, viņš joprojām atceroties arī pēc daudziem gadiem.

Ieva

 
Kā Tu domā, vai Tu esi atkarīgs?
Kopā balsojumu - 10011
 

Mūs atbalsta: