Seko EsiBrīvs! Draugiem.lv Seko EsiBrīvs! Facebook
IeskatiesKontaktiPajautāMūsu draugi

Attiecības: bērni – vecāki

No 2008. gada 25. maija līdz 2008. gada 30. jūlijam tiek organizēts un realizēts sabiedrisks projekts "Attiecības: bērni - vecāki".

Projektu organizē un realizē SIA Time Forward sadarbībā ar biedrību Esi brīvs!

Projekta mērķi:
1) pievērst sabiedrības uzmanību attiecībām ģimenē: ko bērni vēlas pateikt saviem vecākiem, kas viņiem pietrūkst;
2) rosināt diskusiju sabiedrībā, par to, kā jūtas bērni;
3) iedrošināt veidot dialogu starp vecākiem un bērniem;
4) veidot un nostiprināt atklātas, mīlošas un atbalstošas attiecības ģimenēs.

Projekta apraksts:
Ikdienā mēs esam ļoti aizņemti ar sevi, savu darbu, saviem jautājumiem, tādēļ bieži nepamanām, ka mums blakus mūsu Mazais - skatās uz mums no savas pasaules, bet mēs viņu nepamanām... Bieži mēs nodarām viņam pāri, aizkavējoties ilgi darbā, atrunājoties ar nogurumu un nepadarītiem darbiem. Mūs pārāk bieži interesē savas problēmas nevis Mazā Brīnuma skumjas... Mēs skrienam, lai paspētu, lai nopelnītu, lai pagūtu, bet zaudējam tajā brīdī pašu dārgāko – savu bērnu!

Mums nav laika, lai izlasītu kopīgi grāmatu. Mums nav laika, lai aizietu kopā makšķerēt vai kopā izbraukt karuseļus parkā. Mēs atrunājamies – vēlāk...vēlāk...

Cik daudz mēs zinām par savu bērnu ikdienas gaitām? Ar ko viņi tiekas? Kā viņi jūtas pēc skolas? Kas viņiem sāp?
Šī projekta mērķis ir pievērst uzmanību bērnu-vecāku attiecībām ikdienā. Lai būtu atbalsts bērnam, nav nepieciešams viņu kontrolēt, bet būt informētam par viņa ikdienām un draugiem. Pietiek atnākt mājās un apskaut savu mazuli vai lielo pusaudzi. Pietiek izlasīt vienu pasaku vakarā un pajautāt „kā tu jūties?”, „ko Tu domā?”. Pietiek mīlēt savu bērnu tūlīt un tagad, neatlikt uz vēlāk...

Projekta ietvaros tiek radīti plakāti un grafiti par minēto tēmu, kas tiek uzstādīti publiskās vietās Latvijas lielākajās pilsētās (Daugavpilī, Liepājā, Cesvainē, Madonā, Jelgavā un Rīgā ) un pievērš plašu sabiedrības uzmanību. Plānotais rezultāts – rezonanse sabiedrībā par vecāku attiecībām ar bērniem.

Lai ietekmētu bērnus un līdzcilvēkus, vajag pavisam maz, bet  - tūlīt un tagad. Ceram, ka plakātos attēlotie bērnu zīmējumi un uzraksti liks aizdomāties katram garāmgājējam par savām attiecībām ģimenē ar bērniem.

Vārda dienas svin: Ainārs, Uva, Zigfrīds
2024. gada 13. jūnijs

Gandrīz jebkurā darbības jomā grūtākais - sākums.

Žans Žaks Ruso

 
Kā Tu domā, vai Tu esi atkarīgs?
Kopā balsojumu - 10011
 

Mūs atbalsta: