Seko EsiBrīvs! Draugiem.lv Seko EsiBrīvs! Facebook
IeskatiesKontaktiPajautāMūsu draugi

Katram bērnam ir tiesības uzaugt savā ģimenē

No 2008. gada 10. oktobra līdz 2008. gada 2. decembrim tiek organizēts un realizēts sabiedrisks projekts "Katram bērnam ir tiesības uzaugt savā ģimenē".

Projektu organizē un realizē SIA Time Forward sadarbībā ar biedrību Esi brīvs!

Projekta mērķi:
1) pievērst sabiedrības uzmanību tam, ka katram bērnam ir tiesības uzaugt pilnvērtīgā ģimenē kopā ar saviem vecākiem;
2) līdz 2008. gada 2. decembrim izvietot dažādu Latvijas pilsētu dzemdību namos, sieviešu konsultāciju uzgaidāmajās telpās, VSAA nodaļās, lauku rajonu pašvaldībās 1000 ierāmētas reprodukcijas ar bērnu nama audzēkņu sagatavotajiem 20 zīmējumiem.

Projekta apraksts:
Latvijā šobrīd darbojas 42 Bērnu nami – patversmes, 9 Nevalstisko organizāciju bērnu SAC, 5 Ģimenes bērnu nami, 3 Speciālie bērnu sociālās aprūpes centri, 5 Bērnu bāreņu sociālās aprūpes centri. Iestādēs ar tik skumjo auru uzturas 2625 (divi tūkstoši seši simti divdesmit pieci) mūsu bērni (dati uz 2008. gada 1. janvāri). Cik bieži mēs par šīm iestādēm vispār atceramies? Ko zinām par mūsu  sabiedrības daļu, kura uzaug, mācās, sapņo, priecājas un bēdājas ārpusģimenes apstākļos? Vislabākie pedagogi un skaistākais bērnu nams nespēj aizstāt ģimeni šo mazo cilvēku sirdīs. Māmiņa un tētis – lūk, atstāto bērnu lielākais sapnis!

Pēc LR Labklājības Ministrijas SPP statistikas datiem, Latvijā katru gadu no saviem mazuļiem atsakās vairākas jaunās mātes; sociāli nelabvēlīgās ģimenēs tiek atņemtas bērnu aizgādības un aprūpes tiesības. Atstātajiem bērniem ir liegta izvēles iespēja... Pārāk mazs un neaizsargāts ir cilvēciņš, kas ieradies Lielajā Pasaulē. Pilnīgi lieks un nevajadzīgs mazulis nonāk valsts apgādībā – bērnu namā vai sociālās aprūpēs centrā.

Kas notiek mūsu sirdīs, kad atkal un atkal kāda māmiņa pasaka savam tikko dzimušajam puisītim vai meitiņai: NĒ! Ir steidzami jāpievērš sabiedrības uzmanība šai situācijai, ka atteikties no bērna nav noziegums... Dzīvnieks to nespējot izdarīt..., bet cilvēks gan...

Mēs, projekta autori un realizētāji, uzskatām, ka ir būtiski palīdzēt topošajai māmiņai un tētim izprast un novērtēt savu svētāko no visiem pienākumiem – būt drosmīgiem un uzņemties atbildību par sava bērniņa nākotni. Bērnam ir tiesības uzaugt savā ģimenē. Atsakoties no bērna, vecāki liedz savam bērnam laimi, mīlestību un drošību.

Mēs visi, topošajiem vecākiem blakus esošie draugi, darba biedri, māsas, brāļi, mātes, tēvi, vecmāmiņas, vectētiņi, tantes un onkuļi, esam atbildīgi, jo spējam atbalstīt, iedrošināt un uzmundrināt nākamo māmiņu un tēti būt stipriem ceļā uz viņu nākamā bērniņa laimi. Pats svarīgākais – būsim ieinteresēti, palīdzēsim viņiem pārvarēt šaubas un ticēt mīlestības lielajam spēkam!
 
Bērnu namu audzēkņu zīmēto zīmējumu 1000 krāsainas reprodukcijas, kuras mēs izvietosim Latvijas pilsētu slimnīcu dzemdību nodaļu dzemdētāju palātās, Sieviešu konsultāciju uzgaidāmajās telpās, lauku  rajonos – ambulancēs un pagastu Padomes ēkās un citur, uzrunās nākamās māmiņas, aicinot saglabāt bērniņam pašu dārgāko un  drošāko patvērumu – viņa ģimeni.

Informatīvi raidījumi masu medijos – RADIO SKONTO, STAR FM un internetā, raksti populāros preses izdevumos pievērsīs visas sabiedrības uzmanību atstāto bērnu problēmas cēloņiem. Mēs ticam, ka mūsu  projekts palīdzēs jaunajiem vecākiem balsot par sava tikko dzimušā bērna laimi.
 

Vārda dienas svin: Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs
2024. gada 21. maijs

…un kad būsi to savu dzīvi sabojājis, tad vienā dienā Tu attapsies un sapratīsi, ka Tev ir jādzīvo tālāk tā pati jau sabojāta dzīve…

Gustavo

 
Kā Tu domā, vai Tu esi atkarīgs?
Kopā balsojumu - 10007
 

Mūs atbalsta: