Seko EsiBrīvs! Draugiem.lv Seko EsiBrīvs! Facebook
IeskatiesKontaktiPajautāMūsu draugi

Bērni iedzer... Ko darīt?

„Bērni iedzer... un basto. Ko darīt?”

Biedrības „Esi brīvs!” speciālisti viesojoties dažādās Latvijas skolās runā ar skolotājiem un vecākiem par to, kā efektīvāk komunicēt ar bērnu vai pusaudzi konflikta situācijās, kas saistītas ar atkarību izraisošām vielām un procesiem. Pusaudžiem ir vēlme smēķēt, iedzert, izmēģināt psihotropās vielas gan ārpus stundām, gan paslepus skolā – pasākumu laikā. Vecāki ir noguruši kontrolēt, bet skola – nereti bezspēcīga rīkoties.

Ņemot vērā skolu lūgumus, biedrība „Esi brīvs!” arī šinī mācību gadā piedāvā seminārus, kura dalībniekiem tiks sniegta ne tikai informācija, bet arī praktiska iespēja izmēģināt dažādus sarunas modeļus saskarsmē ar pusaudzi.

Seminārā tiks pārrunātas sekojošas tēmas:
• Jaunāko atkarību veidi, cēloņi, lietošanas pazīmes.
• Kā „pareizi” reaģēt vecākiem un pedagogam, ja pusaudzis basto mācību stundas, vai kļuvis atkarīgs (smēķē, aizraujas ar alkoholu, narkotiskajām vielām, internetu u.c.)?
• Kā palīdzēt pusaudzim nekļūt atkarīgam?
• Vadlīnijas sarunām ar agresīvi noskaņotiem pusaudžiem skolā un mājās.
• Pusaudžu problemātiskās uzvedības slēptie mērķi.
• Sarunas modelis darbam ar pusaudzi „KĀ runāt, lai sarunātu”.

Biedrības speciālisti piedāvājot semināru, aicina pedagogus, vecākus sanākt kopā, lai runātu par to, kas svarīgs. Caur konkrētu gadījumu analīzi, caur radošām lomu spēlēm, diskusijām un praktisku darbību būs iespēja iegūt jaunu informāciju, idejas darbam un iedvesmu sirsnīgai sarunai ar pusaudzi.

Vārda dienas svin: Jadviga, Laura
2024. gada 18. aprīlis

Tas, kam ir „KĀPĒC” dzīvot, var izturēt jebkuru „KĀ”

Frīdrihs Nīče

 
Kā Tu domā, vai Tu esi atkarīgs?
Kopā balsojumu - 9992
 

Mūs atbalsta: